Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

Rewoda USB-C Hub со ПД

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • HDMI: 3840 * 2160 * 30Hz
 • RJ-45: 10M / 100M / 1000M
 • Надолна Во согласност со USB верзија: 3.0
 • Тип C порта: PD3.0
 • детали за производот

  Тагови производ

  Rewoda USB-C Hub со ПД

  карактеристики

  Овој USB-C Hub има Мултифункционален интерфејс во еден, со цел да одговара на вашата опрема. И Мулти-порт USB полначи може да го реши проблемот на Macbook ограничувања порт конекција. Покрај тоа, оваа Мулти-порт USB полначи, исто така, може да ги исполни надворешни експанзија на употребата да се обезбеди силна моќ за лаптоп компјутер. Тоа може да се поврзете повеќе уреди во исто време.И Оваа поддршка USB-C Hub топло-swappable, Plug and Play, лесен за употреба и бесплатна возачот поддржува за Windows XP / Vista / 7/8 и Mac OS, Linux. И ја поддржува целосна брзина профили (5GMbps) USB уред. Таа е погодна за Mac со тип C интерфејс и глувче, читач на картички, итн. Бележник врска поудобно. Видео, канцеларија состанок поудобно. Мали секунди екранот стане голем екран. HDMI аудио и видео Синхронизирани излез, делење среќно време.

  888
  9
  3

   Мултинационалните приклучоци на располагање

  Овој USB Hub-C може да интелигентно прилагодување на излезниот напон, така што е погоден за било која земја. И рачна станица навистина лесно да се носат со таков моќен капацитет на полнење. Затоа, овој USB Hub-C е најдобар избор за луѓе, многу корисна кога на отворено или дома.

  спецификации

  Тип на интерфејс: 3 x USB 3.0, ПД, SD и ТФ порта, HDMI + RJ45      
  HDMI приклучок:  3840 * 2160 * 30Hz   
  RJ-45: 10M / 100M / 1000M
  Надолна Во согласност со USB верзија: 3.0
  Тип C порта:    PD3.0

  Повеќе Порт, повеќе погодности

  HUB1

  HDMI

  HUB2

  SD / ТФ картичка за

  HUB3

   USB-A 5Gpbs

  huB4

  USB-C PD3.0

  HUB5

  Gigabit Ethernet

  апликација

  SDF
  1-1

  Опции пакет

  • ЈП торба во defult

  * Општо земено, производот ќе се собраа на ЈП торба.

   

  • кориснички пакет

  * Клиент може да обезбеди свој пакет дизајн уметнички дела, а ние може да помогне да се организира производството според вашиот дизајн.

  图
  asfagvfa
  • Rewoda неутрален мало пакување

  * Ние обезбедуваме стандард дизајн мало пакување, клиентот може да се ре-дизајн врз основа на нашата diecut.

  nbgfgf
  rewrwe
  • извоз картон
  bdszbsdzb
  hwsws
  jemjdentej

  Услуги и поддршка

  Пример Достапност и политика

  Ние можеме да понудиме мостри во согласност, како на барање на клиентите за нивната референца, примероците задолжен ќе биде одзема од вкупната цена на маса цел, на товар треба да бидат платени од страна на клиентите.

  Гаранции / ГАРАНЦИИ / Услови и правила

  Ние гарантираме за квалитетот на нашиот производ. Ние ќе ги обезбеди сите на нашите клиенти со високо квалитетни производи и конкурентна цена во истата област.

  Извоз Поддршка / Увоз обработка

  Ние може да обезбеди добра помош за превозот обичаи, обезбедува извозни документи и извештаи за контрола на квалитетот.

  По продажбата на услугата

  Ние обезбедуваме услугата најдобар по продажбата за нашите customers.Such што се: Ние се надоврзе на повратни информации и сугестии на купувачи по породувањето, со цел да ги подобриме нашите услуги. Ние истражување продажба conditions.Our претставник за продажба на нашите клиенти ќе се задржи во допир со корисници и да ви помогне да ги реши сите проблеми.

  Најчесто поставувани прашања

  Дали вашиот телефон ќе бидат оштетени, ако не отстранете го полначот кога тоа е полна?

  моќта за управување на современите мобилни телефони не е совршен. По мобилен телефон е полн, полначот е во функција светлина товар, како и излезна струја е многу мал. Бидејќи батеријата во основа е полна, струја која може да тече е многу мал. Во тоа време, овој чип автоматски престанува да се полни и промени на батеријата во режим на исцедок. Исто така се користи надворешен полнач да работат заедно. Во теорија, нема штета на телефон, бидејќи постојат многу механизми за заштита во контрола на овој процес. Сепак, со оглед дека по приклучите полначот, системот станува комплицирано, и веројатноста за проблемот навистина ќе стане голема, па затоа е полн со влечење или не, тоа е до вас да одлучите. Со оглед на безбедноста, без надзор ситуации, тоа е подобро да го исклучите.

  Може да полначот на мобилен телефон директно да се користи во Тајван?

  Во зависност од напонот на полнач, на напонот обично се печатени на површината на полнач:

  Ако печатите 100 ~ 220V на неа, можете да го користите во Тајван.

  Ако печатите само 220V, тогаш треба да се донесе приклучок реализација.

  Што е фреквенцијата на полнач на мобилен телефон?

  Фреквенцијата варира во зависност од напонот на различни земји.

  еднофазен електрична фреквенција на Кина е 50Hz. Според прелиминарните статистички податоци, глобалната еднофазен електрична енергија е во основа само две фреквенции од 50 Hz до 60 Hz и напон се различни, се движат од 100, 110, 120, 127, 220, 230, и 240.

  Што е со по продажбата на услуги?

  Ние нудиме 12 месеци гаранција.

  Ве молиме слободно контактирајте со нас!


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи